Dziewiecki Marek
ISBN: 83-7442-110-X
Wydawca: Wydawnictwo Jedność
Format: 16,5 x 16
Ilość stron: 96
Rok wydania: 2005
Oprawa: twarda
Początek XXI wieku przynosi wielu ludziom rozczarowanie demokracją i tolerancją, która bardziej chroni prawo do zła niż do dobra. Człowiek współczesny coraz lepiej rozumie świat wokół siebie, a coraz mniej rozumie samego siebie. Wiele osób i rodzin przeżywa kryzys więzi i wartości, a także kryzys wychowania. W tej sytuacji potrzebujemy książek, które odsłaniają piękno człowieka, ukazują niezwykłe możliwości jego rozwoju i upewniają nas, że również w naszych czasach człowiek może stawać się większy od samego siebie, a nawet od własnych marzeń oraz że potrafi dojrzale rozumieć i mądrze kochać siebie i innych ludzi.
Do tego typu publikacji należą książki ks. Marka Dziewieckiego - duszpasterza i psychologa. Od kilkunastu lat autor spotyka się z młodzieżą, nauczycielami i rodzicami. Prowadzi telefon zaufania i rozmowy indywidualne, a także rekolekcje i szkolenia dla wychowawców. Porusza tematy, które żywo interesują szeroki krąg odbiorców: rodziców, pedagogów, psychologów, księży, katechetów i nastolatków. Pisze o celach i metodach wychowania, o zasadach komunikacji międzyludzkiej, o wolności i wartościach, a także o dorastaniu do tej miłości, która jest syntezą mądrości i szlachetności i która przynosi trwałą radość. Autor posługuje się językiem precyzyjnym, a jednocześnie prostym i obrazowym. Używa argumentów, które przekonują współczesnego człowieka. Nigdy nie moralizuje, gdyż - jak sam stwierdza - „być kimś mądrym i szczęśliwym to zaszczyt i przywilej, a nie obowiązek”.
Wszystko to sprawia, że Czytelnik książek ks. M. Dziewieckiego czuje się zafascynowany perspektywą rozwoju, czyli odkrywania i umacniania własnego piękna. Nic dziwnego, że na przestrzeni zaledwie kilku lat Autor zaskarbił sobie uznanie i wierność wielu Czytelników czekających na jego kolejne książki, które ukazują się w wysokich nakładach i są wielokrotnie wznawiane.
Pierwsza grupa książek to publikacje, które opisują podstawowe wymiary wychowania. W tej grupie polecamy następujące tytuły: Wychowanie w dobie ponowoczesności, Cielesność - płciowość - seksualność, Psychologia porozumiewania się oraz Nowoczesna profilaktyka uzależnień.
Grupa druga to powieści dla nastolatków, które fascynują radością i wzruszają, a jednocześnie uczą myśleć i kochać. W tej grupie polecamy powieść dla młodszych nastolatków - Pamiętnik Perełki oraz powieść dla licealistów i studentów - Anioł radości.
Trzecia grupa książek to ilustrowane zbiory sentencji, które zaskakują i prowadzą na głębię. W tej grupie książek polecamy następujące tytuły: Nie tylko miłość, Radość miłości oraz Radość przyjaźni.
|