wtorek, 16 maja, 2023
Moda i styl Botoks na włosy – 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Botoks na włosy – 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

-

- Reklama -

Botoks na włosy to nieinwazyjny zabieg regeneracyjny. Choć niektórym kojarzy się z botoksem stosowanym na twarz, to jednak zabiegi te nie mają zbyt wiele ze sobą wspólnego. Jedyna wspólna ich cecha to efekty – zarówno botoks na twarz, jak i botoks włosów dają efekt wygładzenia. W poniższym artykule wymienimy 5 rzeczy, które warto wiedzieć o botoksie na włosy, aby rozwiać wątpliwości.

1. Botoks na włosy nie polega na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej

Jak wspomnieliśmy na początku, nie jest to zabieg medycyny estetycznej. Możemy natomiast liczyć na wyraźne wygładzenie, co jest tożsame z efektami, jakich oczekujemy od botoksu na twarz. Botoks na włosy to profesjonalny zabieg fryzjerski, który stosowany jest w celu odbudowy włosów i wyraźnej poprawy ich kondycji. Po wyjściu z salonu włosy klientek są zdecydowanie zdrowsze, gładkie i przyjemne w dotyku.

2. Keratyna, kolagen, kwas hialuronowy i ceramidy.

To właśnie te substancje odżywcze są wprowadzane do włosa podczas zabiegu. Ich rolą jest wypełnienie ubytków występujących między korą a wierzchnią warstwą włosa. Jak więc widać określenie “botoks na włosy” nawiązuje jedynie do efektów, jakie otrzymujemy po zabiegu.

3. Efekty widoczne od razu

To bardzo duża zaleta tego zabiegu. Włosy natychmiast wyglądają na bardziej zdrowe, błyszczące i wygładzone. Botoks na włosy może zdecydowanie poprawić kondycję włosów. Przede wszystkim, pozytywnie wpływa na nawilżenie i odbudowanie zniszczonych kosmyków.

4. Botoks na włosy składa się z trzech etapów

Klientki, które zdecydowały się na botoks na włosy, spędzają w salonie ok. godziny. Tyle czasu potrzeba, aby przeprowadzić trójetapowy zabieg. Na czym polegają te etapy?

Fryzjerka zaczyna od umycia włosów dwukrotnie specjalnym szamponem. Podczas drugiego mycia przed spłukaniem szampon pozostawia się na włosach przez kilka minut, by odpowiednio zadziałał. Mycie włosów w ciepłej wodzie sprawia, że otwierają się łuski włosa – składniki aktywne skuteczniej mogą wniknąć w głąb jego struktury.
Po myciu nakłada się serum, którego zadaniem jest poprawa kondycji i wyglądu włosów. Fryzjerka nakłada je na wilgotne włosy. Na tym etapie fryzjer może używać igły i strzykawki, choć nie służą one do wstrzykiwania preparatów, a jedynie do precyzyjnego odmierzenia i nakładania kosmetyku.
Ostatni etap zabiegu to nałożenie na włosy maski, której zadaniem jest domknięcie łuski włosa. Nakłada się ją bezpośrednio na serum i pozostawia na włosach przez ok. 20 minut. Następnie wszystkie nałożone kosmetyki są spłukiwane.

5. Brak przeciwwskazań do zabiegu

Botoks na włosy właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań. Z zabiegu mogą skorzystać przede wszystkim osoby, których włosy są zniszczone i osłabione. Pamiętajmy, że im bardziej zniszczone włosy, tym bardziej spektakularnego efektu można się spodziewać. O botoksie warto pomyśleć szczególnie po zimie, kiedy włosy mają styczność ze skrajnymi temperaturami i często ocierają się o czapki i szaliki, co znacząco wpływa na ich kondycję.

Ostatnie wpisy

W jaki sposób hałas wpływa na zmysł słuchu?

Słuch jest jednym z pięciu podstawowych zmysłów człowieka. Umożliwia on percepcję fal dźwiękowych, co sprawia, że możliwe jest interpretowanie dźwięków...

Na czym polega fleksografia?

Fleksografia jest nowoczesną metodą drukowania, która wykorzystuje wodne farby oraz elastyczne formy drukowe. Dzięki temu można drukować na różnych...

Zabawki dla dzieci – czym kierować się przy wyborze?

Dzieci uwielbiają zabawki i nie jest to żadna tajemnica. Problem pojawia się jednak w tym, co kupić. W dzisiejszych...

Śruby rozprężne – przydatne narzędzie dla inżynierów i techników

Inżynierowie i technicy, którzy zajmują się projektowaniem i konstrukcją maszyn, wiedzą doskonale, jak ważne jest zastosowanie odpowiednich narzędzi i...
- Reklama -

Księgowość w firmie – samodzielnie czy zlecić profesjonalistom?

Odpowiedzialne i zgodne z przepisami prowadzenie księgowości jest ważne dla firmy i jej właściciela, ponieważ pozwala na dokładne monitorowanie...

Botoks na włosy – 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Botoks na włosy to nieinwazyjny zabieg regeneracyjny. Choć niektórym kojarzy się z botoksem stosowanym na twarz, to jednak zabiegi te nie...

Polecamy!

W jaki sposób hałas wpływa na zmysł słuchu?

Słuch jest jednym z pięciu podstawowych zmysłów człowieka. Umożliwia on...

Na czym polega fleksografia?

Fleksografia jest nowoczesną metodą drukowania, która wykorzystuje wodne farby...
- Reklama -

Powinno Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Zachęcamy do przeczytania