piątek, 24 marca, 2023
Zdrowie Strzykawki Luer Lock - jak są zbudowane?

Strzykawki Luer Lock – jak są zbudowane?

-

- Reklama -

Piękna, gładka oraz jędrna skóra to prawdopodobnie marzenie każdej kobiety. Równy koloryt oraz optymalne nawilżenie nadają twarzy świeży, promienny wygląd niezależnie od wieku. W uzyskaniu takiego rezlutatu mogą pomóc odpowiednie zabiegi. Czym jest mezoterapia igłowa i czym charakteryzują się strzykawki do mezoterapii Luer Lock?

Do czego służy mezoterapia i na czym polega?

Mezoterapia, zwana też intradermoterapią, to nieinwazyjny zabieg dermatologiczny i zabieg medycyny estetycznej wykonywany miejscowo. Polega na wprowadzeniu do skóry właściwej  substacji regeneracyjnych, odżywczych i leczniczych.

Mezoterapię przeprowadza się zarówno w ramach działań prewencyjnych (w celu zapobiegnięcia powstawania zmarszczek, poprawy jędrności, nawilżenia, ogólnej kondycji skóry), jak i interwencyjnych (np. w celu spłycania i usuwanięcia zmarszczek już istniejących, dostarczenia skórze konkretnego składnika w ramach działań pielegnacyjnych lub terapii dermatologicznej). Nie jest ona zatem przeznaczona wyłącznie dla kobiet dojrzałych. Mezoterapii może się poddać każda kobieta w zależności od swojej woli i potrzeb. To działanie nieinwazyjne, nie mające wiele wspólnego z popularnym botoksem. Jest to zabieg leczniczy przeprowadzany na największym ludzkim organie, jakim jest skóra. Bardzo często kego funkcją jest jej odżywienie oraz pobudzenie do produkcji konkretnych, porządanych substancji, dzięki którym skóra pozostaje dłużej zdrowa.

Zabieg ten może być przeprowadzany za pomocą specjalnej igły do mezoterapii, prądu elektrycznego w odpowiendio niskim natężeniu lub ultradźwięków (popularna, zupełnie bezbolesna wonofereza).

Zabieg wykonywany za pomocą strzykawki do mezoterapii

Ze względu na najlepiej widoczne rezultaty to właśnie ten wariant zabiegu pozostaje najpopularniejszy.

Używa się do niego bądź specjalnego urządzenia, bądź strzykawek wyposażonych w igły tak cienkie, aby nie uszkodzić struktury skóry.

Wskutek mezoterapii łączność tkanki nie zostanie przerwana.

Jak są zbudowane strzykawki Luer Lock?

Strzykawka do przeznaczona do tego typu zabiegów nieco się różni od tych standardowych, znanych nam np. z pobierania krwi.

Luer Lock to bardzo konkretny rodzaj gwintu używanego w jednorazowych strzykawkach. Te, wyposażone w Luer Lock dostępne są w pojemności 3, 5ml (strzykawki sterylne) bądź 10ml (strzykawki niesterylne).

Pozwala on na umieszczenie igły w strzykawce poprzez wkręcenie jej, co stanowi najbezpieczniejszy i najbardziej higieniczny ze sposobów aplikacji cienkich igieł. Dzięki temu istnieje pewność, że jest ona umieszczona stabilnie, a ryzyko wycieknięcia preparatu bądź złamania strzykawki zostaje diametralnie zmniejszone.

Luer Lock używane są w mezoterapii właśnie ze względu na swoją niesamowitą praktyczność i znakomite rezultaty.

Ostatnie wpisy

Na czym polega fleksografia?

Fleksografia jest nowoczesną metodą drukowania, która wykorzystuje wodne farby oraz elastyczne formy drukowe. Dzięki temu można drukować na różnych...

Zabawki dla dzieci – czym kierować się przy wyborze?

Dzieci uwielbiają zabawki i nie jest to żadna tajemnica. Problem pojawia się jednak w tym, co kupić. W dzisiejszych...

Śruby rozprężne – przydatne narzędzie dla inżynierów i techników

Inżynierowie i technicy, którzy zajmują się projektowaniem i konstrukcją maszyn, wiedzą doskonale, jak ważne jest zastosowanie odpowiednich narzędzi i...

Księgowość w firmie – samodzielnie czy zlecić profesjonalistom?

Odpowiedzialne i zgodne z przepisami prowadzenie księgowości jest ważne dla firmy i jej właściciela, ponieważ pozwala na dokładne monitorowanie...
- Reklama -

Botoks na włosy – 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Botoks na włosy to nieinwazyjny zabieg regeneracyjny. Choć niektórym kojarzy się z botoksem stosowanym na twarz, to jednak zabiegi te nie...

Strzykawki Luer Lock – jak są zbudowane?

Piękna, gładka oraz jędrna skóra to prawdopodobnie marzenie każdej kobiety. Równy koloryt oraz optymalne nawilżenie nadają twarzy świeży, promienny...

Polecamy!

Na czym polega fleksografia?

Fleksografia jest nowoczesną metodą drukowania, która wykorzystuje wodne farby...

Zabawki dla dzieci – czym kierować się przy wyborze?

Dzieci uwielbiają zabawki i nie jest to żadna tajemnica....
- Reklama -

Powinno Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Zachęcamy do przeczytania