poniedziałek, 27 marca, 2023
Technologie Taśma magnetyczna – charakterystyka i zastosowanie

Taśma magnetyczna – charakterystyka i zastosowanie

-

- Reklama -

Każdy chociaż raz w życiu miał w ręku klasyczny magnez. Wykorzystywane one są do rozwiązywaniu wielu problemów, ale w niektórych sytuacjach możliwość ich zastosowania jest niestety ograniczona. Chodzi w szczególności o produkcję pamiątek lub materiałów reklamowych. Wówczas potrzebny jest materiał, który z jednej strony będzie bardzo elastyczny, a z drugiej płaski. W takich sytuacjach świetnie sprawdzi się taśma magnetyczna. Tworzywo użyte do jej produkcji należy do kategorii materiałów magnetoplastycznych. W uproszczeniu jest to winyl magnetyczny, pocięty na paski o określonej szerokości, zamontowane na odpowiedniej rolce.

Cechy magnetycznej taśmy samoprzylepnej

Jedna strona taśmy wykazuje właściwości magnetyczne i ma za zadanie przyciągać metalowe przedmioty, natomiast jej przeciwny brzeg jest pokryty odpowiednim klejem. Dzięki materiałom użytym do produkcji można ją łatwo poddawać obróbce, ponieważ winyl jest niezwykle elastycznym tworzywem. Można go dowolnie wyginać oraz ciąć zwykłymi nożyczkami, a nadto z biegiem lat nie będzie on tracił swoich właściwości przylepnych oraz magnetycznych. Samoprzylepna taśma magnetyczna jest również wyjątkowo odporna na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne. Nie straszna jej zatem wysoka lub niska temperatura, deszcz czy śnieg. W związku z tym jest to produkt wyjątkowo uniwersalny i praktyczny.

W jakich sytuacjach zastosowanie znajdzie taśma magnetyczna?

Zakres zastosowania samoprzylepnej taśmy magnetycznej jest bardzo szeroki. Świetnie sprawdzi się ona w różnych sytuacjach życia codziennego oraz w wielu dziedzinach przemysłu. Poniżej przedstawiamy przykładowe możliwości zastosowania taśmy magnetycznej.

Taśmy magnetyczne są powszechnie wykorzystywane w szkołach, uniwersytetach i biurach. Szerokość taśmy oraz jej siła chwytu gwarantuje łatwy i niezawodny montaż nawet dość dużych tablic informacyjnych, schematów, wykresów i obliczeń. Co więcej, sam proces mocowania materiałów edukacyjnych do różnych powierzchni oraz ich demontaż jest bezproblemowy. Dość niedużym nakładem czasu i kosztów, za pomocą samoprzylepnej taśmy magnetycznej można przygotować bardzo ciekawą formę prezentacji materiałów edukacyjnych.

Z tych samych powodów taśma magnetyczna cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które są odpowiedzialne za prowadzenie działań reklamowych w terenie. Jest ona bowiem integralnym elementem tablic informacyjnych, plakatów i innych materiałów reklamowych. Uniwersalność samoprzylepnej taśmy magnetycznej gwarantuje, że montujący materiał reklamowy, np. w postaci plakatu wyborczego, nie musi się ograniczać tylko do określonego rodzaju powierzchni.

Taśma magnetyczna, a ściślej jej małe kawałki, są również powszechnie wykorzystywane w produkcji magnesów na lodówkę oraz przeróżnych zabawek. Co więcej, przy jej użyciu można w dość prosty sposób skonstruować moskitierę na okna, która w sezonie letnim, będzie chroniła domowników przed niechcianymi owadami.

Przykładem użycia naszej wyobraźni i samoprzylepnej taśmy magnetycznej może być stworzenie taniego i bezpiecznego uchwytu na noże lub metalowe akcesoria kuchenne. Szeroka samoprzylepna taśma magnetyczna, odpowiednio przymocowana do ściany, będzie doskonałą alternatywą dla komercyjnych uchwytów. Natomiast w łazience taśma magnetyczna często jest wykorzystywana w kabinie prysznicowej. Wystarczy ją bowiem zamontować przy uszczelkach od drzwi kabiny prysznicowej. W rezultacie, gdy zamkniesz drzwi, obie taśmy będą się do siebie przyciągały, a drzwi od kabiny zostaną jeszcze szczelniej zamknięte. Warto dodać, że takie taśmy są odporne na wodę oraz wysokie temperatury.

Jak widać, duże zainteresowanie samoprzylepną taśmą magnetyczną nie jest przypadkowe. Posiada ona wiele zalet i może być wykorzystana w przeróżnych sytuacjach życia codziennego. Na polskim rynku asortyment taśm magnetycznych jest bardzo szeroki. Pamiętaj jednak, aby kupować samoprzylepne taśmy magnetyczne tylko od sprawdzonych producentów.

źródło: newtech.com.pl – przełączniki mechaniczne

Ostatnie wpisy

Na czym polega fleksografia?

Fleksografia jest nowoczesną metodą drukowania, która wykorzystuje wodne farby oraz elastyczne formy drukowe. Dzięki temu można drukować na różnych...

Zabawki dla dzieci – czym kierować się przy wyborze?

Dzieci uwielbiają zabawki i nie jest to żadna tajemnica. Problem pojawia się jednak w tym, co kupić. W dzisiejszych...

Śruby rozprężne – przydatne narzędzie dla inżynierów i techników

Inżynierowie i technicy, którzy zajmują się projektowaniem i konstrukcją maszyn, wiedzą doskonale, jak ważne jest zastosowanie odpowiednich narzędzi i...

Księgowość w firmie – samodzielnie czy zlecić profesjonalistom?

Odpowiedzialne i zgodne z przepisami prowadzenie księgowości jest ważne dla firmy i jej właściciela, ponieważ pozwala na dokładne monitorowanie...
- Reklama -

Botoks na włosy – 5 rzeczy, które musisz wiedzieć

Botoks na włosy to nieinwazyjny zabieg regeneracyjny. Choć niektórym kojarzy się z botoksem stosowanym na twarz, to jednak zabiegi te nie...

Strzykawki Luer Lock – jak są zbudowane?

Piękna, gładka oraz jędrna skóra to prawdopodobnie marzenie każdej kobiety. Równy koloryt oraz optymalne nawilżenie nadają twarzy świeży, promienny...

Polecamy!

Na czym polega fleksografia?

Fleksografia jest nowoczesną metodą drukowania, która wykorzystuje wodne farby...

Zabawki dla dzieci – czym kierować się przy wyborze?

Dzieci uwielbiają zabawki i nie jest to żadna tajemnica....
- Reklama -

Powinno Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Zachęcamy do przeczytania