poniedziałek, 20 września, 2021
Zdrowie Seks oralny – z prezerwatywą czy bez?

Seks oralny – z prezerwatywą czy bez?

-

- Reklama -

Każdemu człowiekowi zależy na dobrej relacji z partnerem. Seks i bliskość jest jednym z filarów udanego związku. Zdarza się jednak, że poza stałymi związkami dochodzi między dwójką ludzi do różnego rodzaju aktów seksualnych. Warto wtedy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. Co w przypadku seksu oralnego – należy używać prezerwatywy czy też nie? Podpowiadamy, jak zadbać o swoje zdrowie przy kontaktach seksualnych.

Czym jest seks oralny?

Jest wiele różnych rodzajów przyjemności, spośród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Seks oralny polega na pieszczotach i stymulacji narządów płciowych za pomocą ust i języka. W seksie oralnym zwanym również miłością francuską jest wiele taktyk na to, jak sprawić partnerowi jak największą przyjemność. Należą do nich różnego rodzaju sposoby lizania, ssania oraz całowania  Duża ilość mężczyzn uważa, że seks oralny wykonywany przez partnerkę bardziej ich podnieca fizycznie oraz wzmacnia więź intymną.  Nie należy jednak zapominać o zabezpieczaniu się podczas seksu oralnego najlepiej prezerwatywą Durex.

Zabezpieczenie podczas seksu oralnego – najlepsze prezerwatywy

Istnieje wiele mitów na temat bezpieczeństwa seksu oralnego. Wiele osób uważa, że miłość francuska nie naraża nas na różnego rodzaju infekcje. Nic bardziej mylnego. Stosowanie prezerwatyw podczas tego rodzaju przyjemności jest równie ważne, jak w przypadku seksu dopochwowego czy analnego. Uprawiając seks oralny bez prezerwatywy, można zarazić się wieloma chorobami m.in.:

  • Wirusem HPV – czyli inaczej mówiąc wirusem brodawczaka ludzkiego. Główną drogą zakażenia się tym wirusem jest właśnie seks oralny. Ponadto HPV jest jednym z czynników wywołujących raka gardła.
  • Rzeżączką – jedna z chorób wenerycznych. Wywoływana jest przez bakterie. Nieleczona rzeżączka może prowadzić do bezpłodności.
  • Kiłą – wcześnie wykryta może być leczona antybiotykoterapią. Kiła prowadzi do różnego rodzaju uszkodzeń układu nerwowego i problemów psychicznych.
  • Wirusem HIV – ludzki wirus niedoboru odporności to jedna z najbardziej znanych chorób przenoszonych drogą płciową. Zakażenie się wirusem jest stosunkowo łatwe w przeciwieństwie do leczenia.
  • Wirusem HSV – czyli inaczej mówiąc wirusa opryszczki. Najłatwiej przenosi się on podczas kontaktów seksualnych takich jak seks oralny.
  • Chlamydią – jest ona jedną z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową. U kobiet może wywołać stan zapalny, a w efekcie bezpłodność lub problemy z donoszeniem ciąży.

Nikt z nas nie chce zarazić się takimi (ani innymi) chorobami. Najlepsze prezerwatywy zapewniają bezpieczeństwo podczas seksu oralnego. Warto wspomnieć, że prezerwatywy durex chronią nie tylko kobietę wykonującą tę przyjemność, lecz także mężczyznę, który tą przyjemność otrzymuje.

Prezerwatywy Durex – dlaczego warto używać ich podczas miłości francuskiej?

Korzystanie z prezerwatywy Durex podczas aktu miłosnego gwarantuje nam, że nie zarazimy się żadną chorobą. Wybieranie najlepszych prezerwatyw dostępnych na rynku jest bardzo ważne, ponieważ prezerwatywy, jak każdy inny produkt mogą różnić się od siebie jakością i starannością wykonania.

W dzisiejszych czasach, gdy świadomość ludzi na wiele tematów jest coraz większa nie możemy zapomnieć o seksie oralnym. Mity, które mówią o jego bezpieczeństwie sprawdzają się tylko, gdy mówimy o niezajściu w ciąże, a nie chorobach wenerycznych. Coraz większy procent populacji, zwłaszcza młodych wręcz nastoletnich osób nieświadomie wystawia się na ryzyko, które niesie za sobą seks oralny bez prezerwatywy Durex.

Ostatnie wpisy

Zapach w domu to nie kwestia przypadku – jak wybrać ten odpowiedni?

Ładny zapach w czterech kątach pozwoli domownikom cieszyć się wspaniałą atmosferą oraz bezkompromisowym wypoczynkiem. Jak wybrać najlepszy odświeżacz powietrza...

Sprzątanie po remoncie? Zleć to profesjonalistom!

Sprzątanie po remoncie – jak się za to zabrać? Przede wszystkim warto kierować się kilkoma zasadami. Koniecznie trzeba zacząć od...

Dbaj o swój słuch każdego dnia! 5 sposobów, by uniknąć problemów ze słuchem

Uszy to jedna z ważniejszych części ciała dla człowieka. Odpowiednia troska o słuch powinna być wdrażana codziennie. Jako odbiorcy...

Studia MBA – sprawdź, dlaczego warto się na nie zdecydować!

Studia podyplomowe to popularny sposób na podniesienie swoich kompetencji zawodowych. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się programy...
- Reklama -

Podnośnik kanałowy – jak dokonać właściwego wyboru?

W każdym dobrym serwisie samochodowym powinien znaleźć się podnośnik kanałowy, który umożliwia przeprowadzanie podstawowych czynności diagnostycznych. Urządzenia te pozwalają...

Growbox – sposób na uprawę warzyw w warunkach indoor

Coraz więcej osób decyduje się na uprawę własnych warzyw w warunkach domowych. Osoby, które nie mają własnej działki i...

Polecamy!

Zapach w domu to nie kwestia przypadku – jak wybrać ten odpowiedni?

Ładny zapach w czterech kątach pozwoli domownikom cieszyć się...

Sprzątanie po remoncie? Zleć to profesjonalistom!

Sprzątanie po remoncie – jak się za to zabrać? Przede...
- Reklama -

Powinno Ci się spodobaćPOWIĄZANE
Zachęcamy do przeczytania